Archív 2017/2018

Veľká praveká súťaž pre školy - 8. ročník

Naši žiaci sa zapojili do veľkej pravekej súťaže pre školy, ktorú vyhlásilo Múzeum praveku Slovenska v Bojniciach . Cieľom súťaže je podnietiť u detí záujem o históriu našej krajiny, kde všetci žijeme, zároveň rozvíjať ich tvorivosť, samostatnosť a kreativitu, tímovú spoluprácu v kolektíve a tiež hrdosť na dejiny nášho Slovenska, ktoré sú nedeliteľnou súčasťou histórie Európy i tohto sveta. Úlohou žiakov bolo zistiť informácie a vypracovať projekt na tému :Žil medzi neandertálcami v Bojniciach šaman? Kto to bol praveký šaman? Aké mal úlohy, spoločenské postavenie, čo predstavoval pre svojich súkmeňovcov? Ako mohla byť vyzdobená jeho praveká šamanská jaskynka. Svoje predstavy o pravekom šamanovi žiaci nakreslili na výkresy, ktoré sme pospájali a vzniklo tak jedno úžasné spoločné dielo.

M. Halečková