Archív 2017/2018

SLOVBOJ

Žiaci našej školy,  Branislav Dominiak – 5. ročník, Jakub Staňo – 6. ročník, Vanesa Porubčanská – 7. ročník, Šimon Hliník – 8. ročník a Jakub Kostelný – 9. ročník, sa 26. marca 2018 zúčastnili v Dolnej Tižine jazykovo – literárno – vedomostnej súťaže pod názvom SLOVBOJ. Cieľom súťaže bolo rozvíjať u žiakov záujem o predmet SJL, podporiť tvorivosť a spoluprácu žiakov hravou formou a podporiť priateľské vzťahy medzi školami z blízkeho okolia. Súťaže sa zúčastnili žiaci z Dolnej Tižiny, Gbelian, Varína, Belej a Tepličky nad Váhom.

Žiaci súťažili v skupinách a riešili rôzne rébusy, tajničky, osemsmerovky, pracovali s textom, opravovali gramatické chyby, tvorili básničky a to všetko hravou a zábavnou formou.

Naši žiaci boli úspešní a získali pekné 2. miesto v tejto regionálnej súťaži.