Archív 2017/2018

BELSKÝ BOREC TERCHOVSKÉHO REGIÓNU

Dňa 27.06.2018 sa uskutočnil 2. ročník športovo – vedomostnej súťaže pod názvom: BELSKÝ BOREC TERCHOVSKÉHO REGIÓNU, v areáli Campingu Belá – Nižné Kamence, ktorú organizovala Spojená škola Belá. Súťažili osem-členné družstvá v dvoch vekových kategóriách     zo základných škôl: Gbeľany, Varín, Belá a Terchová. žiaci prekonávali 13 stanovíšť s prekážkami - prekonávanie preliezok podľa pokynov, prenášanie ťažkých vedier, preplávanie jazera, plazenie v tráve, brodenie po rieke ku zvieratkám, chôdza na chodúľoch, chôdza po balančnom lane, streľba zo vzduchovky, streľba z kuše alebo z plynovej pištole, pavučina, fúrikový beh, skok vo vreci, lavínové vyhľadávanie, na trati dlhej 2 km. Boli tam aj 3 stanovištia   na overenie vedomostí- určovanie azimutu, liečivých rastlín, stromov a kríkov.  Za nesplnenie úlohy alebo pri pochybení museli súťažiaci robiť angličáky (burpees). Do cieľa sa podarilo dobehnúť všetkým súťažným družstvám. Našim žiakom sa v tejto súťaži podarilo obsadiť krásne druhé miesta, a to v obidvoch kategóriách (mladší žiaci, starší žiaci). Vybojovali pamätné medaily, poháre a diplomy a pre našu školu získali florbalové hokejky. Súťaž podporila Nadácia SPP. Niektoré súťažné stanovištia boli pripravené odorníkmi z praxe - Andrej Bárdy zHorskej Záchrannej Služby - OS HZS Malá Fatra; Peter Bosík a Peter Genský zo Zboru väzenskej a justičnej stráže, vďaka čomu bola súťaž o to zaujímavejšia.

Už teraz sa tešíme na ďalší ročník súťaže!

Umiestnenie:

Mladší žiaci