Akcie

„Pôjdeme my Ježiškovi hrať...“

Je tu už čas novoročných predsavzatí, ale ešte stále v nás doznieva čaro Vianoc a jedinečných zázračných okamihov, ktoré so sebou tento magický čas prináša.

Takou milou spomienkou je i vianočný program žiakov našej školy zo dňa 19.decembra 2018, ktorý v sebe niesol myšlienku radosti, veselosti, ale i pokoja, mieru, pokory a úcty k novorodeniatku, ktoré sa stalo spásou pre náš svet.

Vianoce nie sú len o darčekoch, ale hlavne o spoločne prežitých okamihoch, ktoré sa v našich srdciach ligocú ako ozdoby na stromčeku vo svetle sviečok a vyvolávajú v nás tie najpríjemnejšie pocity, z ktorých ťažíme počas celého nasledujúceho roka.

Na Vianoce nie je nič krajšie, ako to, keď sa stretne celá rodina a všetci máme pocit, že sme milovaní. V takejto rodinnej pohode sa nieslo i spoločné stretnutie našich žiakov a pedagógov v priestoroch Kultúrneho domu vo Varíne. V slávnostnom programe odzneli piesne, vinše, tance a na záver pozdravili všetkých prítomných všetci žiaci našej školy v krátkom filme.

Vianočný program mal i charitatívny rozmer. Všetky vyzbierané peniaze boli odovzdané Michalovi Ripelovi, chlapcovi, ktorému sa v krátkom okamihu zmenil život o 180 stupňov a nikdy už nebude taký, ako bol predtým. Ďakujeme v jeho mene, ale i mene nás všetkých, za každý príspevok, ktorý bol darovaný zo srdca. Veď všetci sme anjeli s jedným krídlom, no ak chceme lietať, musíme sa objať. Toto symbolické objatie prinieslo Michalovi .......eur. Presvedčili sme sa, že ľudské nešťastie nie je ľuďom ľahostajné. Bol to súčasne krásny príklad aj pre našich žiakov, že Vianoce sú ešte krajšie vtedy, keď obdarúvame i tých, ktorých nepoznáme.

Touto cestou vyslovujeme poďakovanie za pomoc a spoluprácu pri realizácii kultúrneho programu všetkým zainteresovaným pedagógom, vedeniu základnej školy, účinkujúcim, žiakom, ale i prevádzkovým zamestnancom školy, rodičom, farskému úradu, zamestnancom Kultúrneho domu a Kultúrneho strediska vo Varíne.