Archív 2019/2020

,,Beh nádeje“

Dňa 14.10.2019 sa vybraní žiaci 5.- 9. ročníka zúčastnili ,,Behu nádeje“, ktorý sa konal v rámci XXV. ročníka celoslovenského festivalu zameraného na patologické javy v spoločnosti ,, DNI NÁDEJE“. Štafetový  beh sa konal v peknom prostredí Parku Ľudovíta Štúra za krásneho slnečného dňa. 4-členné družstvá súťažili až v šiestich kategóriách (5-6. ročník dievčatá/chlapci; 7-8. ročník dievčatá/chlapci; 9. ročník dievčatá/chlapci).

Ďakujeme organizátorom (Nadácia LÚČ v  ZA, Centrum sociálnych služieb LÚČ, v zriaďovateľskej pôsobnosti ŽSK) aj pani riaditeľke, PaedDr. Monike Filovej, za príležitosť  zúčastniť sa štafetového behu, kde sme ako jediná škola obsadili všetky kategórie.

Najúspešnejšou štafetou boli chlapci 8. ročníka, ktorí si vybojovali krásne 1. miesto (Chebeň Matej – 8.B, Paško Sebastián-8.B, Synák Martin – 8.A, Samec Patrik – 8.B). Mladšie dievčatá sa nenechali zahanbiť a odniesli si pekné 3. miesto (Štefunová Marcela – 6.A, Ovečková Anna – 6.A, Zakopčanová Pavlína – 6.B, Jelínková Martina – 6.B) a naše deviatačky sa umiestnili na 5. mieste (Tichá Dominika – 9.A, Lovásová Michaela – 9.B, Obšivanová Mária – 9.B, Androvičová Lívia – 9.B). Žiaci, ktorí obsadili 1. a 3. miesto sa zúčastnili 17.10.2019  galaprogramu „Oskar nádeje“ v mestskom divadle Žilina spojený s odovzdávaním cien.

Umiestneným aj zúčastneným žiakom patrí pochvala za neuveriteľné výkony, ktoré počas štafetového behu podali. Máme nesmiernu radosť zo športových úspechov našich žiakov a tešíme sa na ďalší ročník.